Asociacija dalyvavo forume "World Without Waste" Vienoje

Asociacijos “Lietuvos gėrimai” direktorė š.m. spalio 17-18 d. dalyvavo The Coca Cola Company ir Coca Cola Hellenic Bottling Company organizuojamame kasmetiniame suinteresuotųjų šalių forume Vienoje, Austrijoje.

Šių metų forumo tema buvo “World Without Waste” (Pasaulis be atliekų). Jame buvo akcentuojama trijų sudedamųjų dalių strategija: pakuočių dizaino, pakuočių surinkimo ir bendradarbiavimo. Tam, kad būtų pasiekti užsibrėžti tikslai, dėmesys turi būti kreipiamas į visą pakuotes gyvavimo ciklą: butelių ir skardinių dizainą, gamyba, jų surinkimą, perdirbimą bei antrini panaudojimą.

Plastiko, kaip medžiagos pakuotėms gaminti, panaudojimas per 50 metų išaugo daugiau kaip 20 kartų. Jeigu atitinkami veiksmai nebus daromi, šis skaičius prognozuojama išaugs dvigubai per ateinančius 20 metų. Globaliu mastu 95 proc. plastikinių pakuočių po pirmojo panaudojimo yra išmetamos. Kiekvienais metais Europoje yra sugeneruojama 25 milijonai tonu plastiko atlieku, tačiau tik mažiau nei 30 proc. yra surenkama ir perdirbama.

Forumo metu buvo pabrėžta, kad būtent pramonė gali atlikti esminį vaidmenį ieškant tvarių sprendimų šiandienos aplinkosaugos iššūkiams įveikti. Tačiau tik su vartotojų ir valstybinių institucijų pagalba gali būti pasiekti geriausi rezultatai, todėl atsakingi esame visi.

Forumo metų buvo diskutuojama žiedinės ekonomikos klausimais, aptarta Europos Parlamento direktyva dėl tam tikrų plastikinių gaminių poveikio aplinkai mažinimo, pristatyti Europos gaiviųjų gėrimų pramonės įsipareigojimai:

  • Iki 2025 m. gaiviųjų gėrimų pirminės plastikinės pakuotės bus perdirbamos;

  • PET butelių pakuočių gamybai bus naudojama vidutiniškai 25% perdirbto plastiko;

  • Visuose ES rinkose bus didinamas pirminių plastikinių gaiviųjų gėrimų pakuočių surinkimas;

  • Gaiviųjų gėrimų pirminės plastikinės pakuotės bus pakartotinai panaudojamos ir kt.

Forumo metu taip pat buvo aplankytas vienas iš trijų Vienos atliekų perdirbimo įrenginių, iš kurių gaunamos energijos užtenka Vienos miestui šiltuoju metų laiku. Jame daugiausia yra perdirbamos maisto pakuočių atliekos. Šiuo atžvilgiu Viena yra puikus pavyzdys daugumai Europos miestų.

CCASF2018_002.jpg
CCASF2018_061 (1).jpg
image1 (4).jpeg

Pasirašytas susitarimas mažinti cukraus kiekį produktuose

Sveikatos apsaugos ministerija su keliomis šalies ir tarptautinėmis kompanijomis pasirašė susitarimą mažinti cukraus kiekį produktuose. Tai žingsnis į priekį gerinant situaciją ir produktų sudėtį. Tarp pirmųjų prisijungusių prie šios iniciatyvos ir pasirašiusių susitarimus buvo ir du asociacijos "Lietuvos gėrimai" nariai UAB "Eckes - Granini Lietuva" ir UAB "Coca-Cola HBC Lietuva". Džiaugiamės, kad mūsų nariai kartu su kitomis įmonėmis eina susitarimų keliu, ir prisideda prie savanoriško produktų sudėties gerinimo.

26904262_10156336574484113_7374428631552965290_n.jpg
26907255_10156336571969113_2237444313064326570_n.jpg

Įvyko pirmasis Gėrimų pramonės forumas

Prieš pat Naujuosius metus, asociacija „Lietuvos gėrimai“ organizavo pirmąjį Gėrimų Pramonės Forumą pakuočių užstato sistemos tema, kuriame dalyvavo LR Aplinkos ministerijos, VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ (USAD) ir Lietuvos gėrimų pramonės atstovai. Renginys vyko Lietuvos verslo konfederacijos, kurios narys yra asociacija „Lietuvos gėrimai“, patalpose.

Šio forumo pagrindinis tikslas - sukurti platformą aktualioms diskusijoms vykti, skatinti dialogą ir bendradarbiavimą tarp verslo ir reguliuojančių institucijų bei organizacijų. Viena iš tokių temų, aktuali visiems gėrimų gamintojams ir importuotojams – gėrimų pakuočių užstato sistema.

Užstato sistemos tema verslui kelia daug klausimų: kokie yra užstato sistemos, veikiančios jau porą metų, pasiekimai, kokios prognozuojamos tendencijos dėl verslo mokesčių VšĮ "Užstato sistemos administratorius", kokie teisės aktų pakeitimai inicijuojami, tobulinant pakuočių užstato sistemą, kokį poveikį jie turės užstato sistemos ir gėrimų pramonės augimui bei daug kitų klausimų.

Asociacijos tikslas pirmojo gėrimų pramonės forumo metu buvo sudaryti galimybę VšĮ "Užstato sistemos administratorius" ir LR Aplinkos ministerijos atstovams pateikti informaciją gėrimų gamintojams ir importuotojams, o šiems gauti atsakymus į aktualius klausimus bei sukurti produktyvią  diskusiją, kurios metu būtų iškeltos idėjos bei problemų sprendimo būdai naudingi tiek verslui, tiek VšĮ „Užstato sistemos administratoriui“ ir Aplinkos ministerijai.

Ateityje planuojama organizuoti Gėrimų pramonės forumus kitomis, industrijai aktualiomis temomis.

IMG_0881.JPG

Partnerystė su VšĮ Baltijos maisto organizacija

Asociacija "Lietuvos gėrimai" pasirašė partnerystės sutartį su VšĮ Baltijos maisto organizacija.

Baltijos maisto organizacija (Baltic Food Organisation) - ne pelno siekianti organizacija, kurios tikslas pristatyti savo atstovaujamų narių (maisto ir gėrimų pramonės įmonių) idėjas bei interesus visuomenei. BFO siekia skatinti Lietuvos ir Baltijos šalių maisto sektoriaus įmonių konkurencingumą bei verslo vystymą bei vykdo Europos Sąjungos ir Lietuvos finansuojamas žemės ūkio produktų informavimo ir pardavimų skatinimo veiksmų programas.

Kartu Asociacija "Lietuvos gėrimai" ir VšĮ Baltijos maisto organizacija sieks bendrų tikslų kuriant stiprų teigiamą maisto pramonės įvaizdį Lietuvoje ir kitose valstybėse, bendradarbiaus skatinant Lietuvos valdžios institucijas aktyviau prisidėti vystant Lietuvos maisto pramonės potencialą bei kitais būdais vystys Lietuvos maisto pramonę.

Lietuviškų gėrimų vakaras Kinijoje

Norime pasidžiaugti, kad mūsų asocijuoti nariai Magnum sultys ir My Drink dalyvavo LR ambasados Kinijoje organizuotame renginyje "Lithuania Beverages evening", kurio metu buvo pristatytas Lietuvos gėrimų sektorius bei investicinė aplinka.  Taip pat buvo siūloma susipažinti ir paragauti lietuviškų gėrimų Kinijos verslo atstovams. Susirinko didelė grupė galimų pirkėjų iš prekybos tinklų, viešbučių, restoranų bei šio verslo asocijuotų institucijų atstovai, kurie paragavo bei pasiėmė pavyzdžius mūsų asocijuotų narių gaminamos produkcijos.

Sveikiname naujus narius

2015 Rugsėjo 1 d.

Sveikiname naujus asocijuotus narius, tarptautinę gėrimų industrijos konsultacinę kompaniją My Drink, pirmąjį lietuvišką gėrimų startuolį Hello Hungry, vieną seniausių alaus daryklų, gaminančią ir gaiviuosius gėrimus, AB "Kauno Alus", vienintelę alaus ir natūralių gėrimų daryklą Vilniuje "Vilniaus alus" bei vieną pirmaujančių Europoje gėrimų bendrovių "PepsiCo", prisijungus prie "Lietuvos gėrimų".

Taip pat labai džiaugiamės nauju mūsų partneriu, rinkos tyrimų kompanija "Nielsen".

 

Asociacija "Lietuvos gėrimai" buvo priimta į Lietuvos verslo konfederacijos narius

2015 balandžio 16 d.

Labai džiaugiamės, kad 2015 m. balandžio 16 d. Lietuvos verslo konfederacijos metinio kongreso metu asociacija "Lietuvos gėrimai" buvo priimta į Lietuvos verslo konfederacijos narius. Lietuvos verslo konfederacija - didžiausia paslaugų, prekybos ir aukštųjų technologijų įmones vienijanti verslo organizacija. Ji yra Tarptautinių prekybos rūmų (International Chamber of Commerce – ICC) oficialus atstovas Lietuvoje ir dalyvauja Pasaulio rūmų federacijos (World Chamber Federation) veikloje.