Asociacijos nariams - individualus Konkurencijos tarybos seminaras

Asociacija "Lietuvos gėrimai" kartu su asociacija "Lietuvos maisto pramonė" š.m. balandžio 4 d. savo narius kvietė į individualų Konkurencijos tarybos seminarą.

Konkurencijos taryba atlieka didelę rinkos galią turinčių mažmeninės prekybos įmonių („IKI“, „MAXIMA“, „NORFA“, „RIMI“, „LIDL“) priežiūrą ir susitikimo metu  pasidalino savo darbo patirtimi didžiųjų prekybos tinklų priežiūros klausimais bei aptarė asociacijos nariams svarbius klausimus.

Konkurencijos taryba atlikusi Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo įgyvendinimo stebėseną, iš maisto prekių ir gėrimų tiekėjų sulaukė atsiliepimų, kad didelę rinkos galią turinčios mažmeninės prekybos įmonės vis dar primeta tiekėjams nesąžiningas tiekimo sąlygas, teikia nepagrįstus reikalavimus bei įpareigojimus, perkelia tiekėjams savo veiklos riziką.

Kadangi tiekėjams vis dar trūksta žinių apie “krautuvių” įstatymu suteiktas teises ir apie draudžiamus mažmeninių prekybos įmonių veiksmus, Konkurencijos taryba individualiame seminare suteikė daugiau informacijos, kaip įstatymu užtikrinama maisto prekių ir gėrimų tiekėjų bei didelę rinkos galią turinčių mažmeninės prekybos įmonių interesų pusiausvyra. Susitikimo metu specialistai konsultavo gamintojus, kaip elgtis pastebėjus, kad mažmeninės prekybos įmonės galimai pažeidė organizaciją vienijančių narių interesus.

Taip pat renginio metu buvo pristatyta mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų atmintinė.

image1 (12).jpeg