VITAMINIZUOTI IR SPORTO GĖRIMAI

 

Sportiniai gėrimai yra praktiški gėrimai, specialiai sukurti sportininkams arba kitiems aktyviems žmonėms, kad padėtų palaikyti skysčių balansą prieš, per ir po treniruočių.

Rehidratacija yra esminis reikalavimas treniruočių metu, nes rezultatai gali smarkiai suprastėti net ir nuo nedidelio dehidratacijos lygio. Taip pat dažnai vartojami tokie mineralai kaip natris ir kalis, kurie prarandami prakaituojant. Treniruotės metu prarastų elektrolitų atstatymas skatina tinkamą rehidrataciją, o tai leidžia atitolinti nuovargį.

Sportiniai gėrimai būna trijų tipų, kurie skiriasi skysčių, elektrolitų ir angliavandenių kiekiu:

 

HIPOTONINIAI

Skirti greitai atstatyti treniruotės metu prarastus skysčius. Hipotoniniai gėrimai turi labai mažą angliavandenių kiekį ir didesnę nei žmogaus kūne druskos bei cukraus koncentraciją.

 

IZOTONINIAI

Izotoniniai gėrimai turi tokią pat druskos ir cukraus koncentraciją kaip ir žmogaus kūnas. Jie skirti greitai atstatyti treniruotės metu prarastus skysčius, tuo pačiu padidindami angliavandenių kiekį.

 

HIPERTONINIAI

Skirti papildyti žmogaus kūno kasdieną gaunamą angliavandenių kiekį. Jų sudėtyje yra daug angliavandenių, kad suteiktų maksimaliai energijos. Geriausia gerti po treniruotės, nes po jos svarbu greitai atstatyti glikogeno lygį. Jie turi mažesnę nei žmogaus kūne druskos bei cukraus koncentraciją. Šiuo metu rinkoje šių gėrimų yra labai mažai.

 

NEALKOHOLINIŲ GĖRIMŲ PARDAVIMŲ KIEKIU PASISKIRSTYMAS PAGAL KATEGORIJAS LIETUVOJE

 

šaltinis: Nielsen, 2013 m.