PAKUOTĖS


Pirminė pakuotės funkcija yra apsaugoti produktą, kad jis išliktų saugus ir kokybiškas visą galiojimo laikotarpį bei užtikrinti, kad jis pasiektų vartotoją tokioje pat būklėje, kaip buvo pagamintas.

 

STIKLINIAI BUTELIAI

Stikliniai buteliai yra seniausias gaiviųjų gėrimų, vaisių sulčių ir vandens pakuotės tipas.  Pagrindiniai šios pakuotės privalumai yra tai, kad ji yra chemiškai inertiška, nepaveikia produkto kokybės, kvapo ar skonio, yra stipri ir atspari. Stiklinės atliekos gali būti perdirbamos 100 proc. Stiklo atliekų perdirbimas padeda išsaugoti smėlio, natrio karbonato ir klinčių gamtinių atsargų vartojimą. Stiklą galima perdirbti neribotą kiekį kartų ir tokio stiklo kokybė ne prastesnė, nei pagaminto iš pirminių žaliavų. Iš 1 kg perdirbtų stiklo duženų gaunamas 1 kg naujo stiklo. Taip pat, jei stiklas gaminamas iš stiklo duženų, energijos sąnaudos yra apie 35 proc. mažesnės, nei gaminant iš pirminių žaliavų. Taip pat sumažinama oro bei vandens tarša.

 

PLASTIKINIAI BUTELIAI

PET (polietileno tereftalato) buteliai yra populiarus pakuotės pasirinkimas, nes yra lengvi, lankstūs, stiprūs ir atsparūs. Juos galima naudoti tiek negazuotiems, tiek gazuotiems produktams. PET – labiausiai perdirbamas plastikas. PET poveikis aplinkai yra daug palankesnis lyginant su kitomis perdirbamomis pakuotės medžiagomis. PET (polietilentereftalatas) yra 100 proc. perdirbаma pakuotė.

 

SKARDINĖS

Skardinės, įskaitant aliuminines ir plienines, dažniausiai naudojamos gazuotiems gėrimams. Jos yra 100% perdirbamos ir lengvo svorio. Aliuminio perdirbimas ypač svarbus, nes jo žaliava gamtoje yra uoliena boksitas. Norint ją išgauti masiškai kertami atogrąžų miškai. 1 t perlydyto plieno sutaupo apie 1,5 t geležies rūdos. Perdirbant aliuminio atliekas sutaupoma net 95 proc. energijos.

 

KARTONINĖS GĖRIMŲ PAKUOTĖS (KOMBINUOTOS)

Kartoninės pakuotės (“Tetra Pak”) yra pagrindinis pakuotės formatas negazuotiems gėrimams ir vaisių sultims. Jos saugo tiek trumpai, tiek ilgo galiojimo laiko gėrimų šviežumą, skonį ir maistines savybes, leisdamos platinti produktus aplinkos temperatūros arba atšaldytomis sąlygomis. Kartoninės gėrimų pakuotės („Tetra Pak“) – tai lengviausiai perdirbama pakuotė lyginat su kitomis kombinuotomis pakuotėmis. Didžiąją tokios pakuotės dalį (apie 70 proc.) sudaro kartonas. Polietileno ir aliuminio folijos sluoksniai užtikrina pakuotės funkcionalumą ir laikomo skysčio saugumą. Kartonas pakuotei suteikia stabilumo ir atsparumo, o polietilenas apsaugo kartoną nuo drėgmės.