Įvyko pirmasis Gėrimų pramonės forumas

Prieš pat Naujuosius metus, asociacija „Lietuvos gėrimai“ organizavo pirmąjį Gėrimų Pramonės Forumą pakuočių užstato sistemos tema, kuriame dalyvavo LR Aplinkos ministerijos, VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ (USAD) ir Lietuvos gėrimų pramonės atstovai. Renginys vyko Lietuvos verslo konfederacijos, kurios narys yra asociacija „Lietuvos gėrimai“, patalpose.

Šio forumo pagrindinis tikslas - sukurti platformą aktualioms diskusijoms vykti, skatinti dialogą ir bendradarbiavimą tarp verslo ir reguliuojančių institucijų bei organizacijų. Viena iš tokių temų, aktuali visiems gėrimų gamintojams ir importuotojams – gėrimų pakuočių užstato sistema.

Užstato sistemos tema verslui kelia daug klausimų: kokie yra užstato sistemos, veikiančios jau porą metų, pasiekimai, kokios prognozuojamos tendencijos dėl verslo mokesčių VšĮ "Užstato sistemos administratorius", kokie teisės aktų pakeitimai inicijuojami, tobulinant pakuočių užstato sistemą, kokį poveikį jie turės užstato sistemos ir gėrimų pramonės augimui bei daug kitų klausimų.

Asociacijos tikslas pirmojo gėrimų pramonės forumo metu buvo sudaryti galimybę VšĮ "Užstato sistemos administratorius" ir LR Aplinkos ministerijos atstovams pateikti informaciją gėrimų gamintojams ir importuotojams, o šiems gauti atsakymus į aktualius klausimus bei sukurti produktyvią  diskusiją, kurios metu būtų iškeltos idėjos bei problemų sprendimo būdai naudingi tiek verslui, tiek VšĮ „Užstato sistemos administratoriui“ ir Aplinkos ministerijai.

Ateityje planuojama organizuoti Gėrimų pramonės forumus kitomis, industrijai aktualiomis temomis.

IMG_0881.JPG